Strona główna » Medycyna estetyczna » Kwas hialuronowy
Kreska

Wypełniacze - Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele w różnych stężeniach. Jest podstawowym składnikiem skóry, który wiąże wodę dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość cząsteczek kwasu hialuronowego, czego efektem jest wysuszanie skóry, pojawianie się delikatnych linii, a następnie głębszych zmarszczek, a także utrata objętości policzków, warg.

Zabieg wypełniania zmarszczek polega na dostarczeniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, co przywraca satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry permanentnie niszczone przez załamania skórne powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Nie wymaga też przeprowadzenia testów skórnych. Jest całkowicie wchłaniany, jego cząsteczki integrują się z otaczającą tkanką, pozwalają na swobodne przemieszczanie się substancji pokarmowych, tlenu, hormonów. Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być dłuższy lub krótszy zależnie od struktury tkanki, wieku pacjenta, jego trybu życia, wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia.

Podanie wypełniacza nie jest zazwyczaj bolesne. Dla zmniejszenia dyskomfortu pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe, szczególnie przy wykonywaniu iniekcji w okolice ust.

Objawy występujące bezpośrednio po zabiegu

  • zaczerwienienie, ból, obrzęk w miejscu podania preparatu
  • świąd w przypadku osób o wrażliwej skórze
  • nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu
  • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Przeciwwskazania do podawania kwasu hialuronowego

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • skłonności do powstawania blizn hipertroficznych
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), podrażnienia
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek a innymi zabiegami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej, mikrodermabrazja, peeling chemiczny, laseroterapia) powinien wynosić minimum 2 tygodnie.

Przed iniekcją kwasu hialuronowego nie należy zażywać przez co najmniej 3 dni niesterydowych leków przeciwzapalnych. Przez okres dwóch tygodni po zabiegu należy unikać ekstremalnych temperatur, nie korzystać z solarium, nie narażać się na działanie promieni słonecznych.

Cennik:

Ceny są indywidualnie ustalane z pacjentem w zależności od wykonywanego zabiegu oraz iliości zurzytego preparatu.

Kwiatek
Medycyna
estytyczna
medycyna estetyczna