Strona główna » Medycyna estetyczna » Nici pdo
Kreska

Nici PDO - bepieczna forma łagodnego liftingu

Nici są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon). PDO jest silnym synetetycznym włóknem składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych włókien (polifilament), które w określonym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici są w pełni bezpieczne i wchłanialne przez organizm. Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Stymulacja fibroblastów pobudza z kolei syntezę elastyny - białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Działanie PDO powoduje równieś syntezę naturalnego kwasu hialuronowego niezbędnego do młodego wyglądu skóry.

Zdrowa i odmłodzona skóra

Nić PDO umieszczona jest w sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której zostaje wprowadzona w określone okolice ciała. Struktura skóry staje się dzięki temu grubsza, bardziej jędrna, napięta, poprawia się też jej koloryt. Nici PDO wygładzają też drobne zmarszczki oraz korygują owal twarzy. Co ważne proces wchłaniania PDO trwa do 8 miesięcy, za to efekty poprawy struktury skóry oraz delikatnego liftingu i wygładzenia zmarszczek utrzymują się nawet do 2 lat od wykonania zabiegu.

Wszechtronne zastosowanie na całym ciele

Główne wskazania do zastosowania metody First Lift to:

  • na twarzy: pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, opadające brwi, opadające i pomarszczone policzki, dolna powieka, "zmarszczki palacza", fałd podbródkowy, linie marionetki, podwójny podbródek, korekcja owalu twarzy
  • na ciele: fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie; rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, łokciachi kolanach; poprawa elastyczności skóry na ciele

Szybki i długotrwały efekt

Po wprowadzeniu nici PDO w skórę pierwszy efekt poprawy wyglądu uzyskujemy już po 3-4 tygodniach i pogłębia się on przez około 3-4 miesiące.

Czas zabiegu: 10-30 minut

Kwiatek
Medycyna
estytyczna
medycyna estetyczna